Scroll to top

Özdemir Mimarlık & Restorasyon

Özdemir Mimarlık ve Restorasyon, İnşaat Mühendisi Yıldız (Özdemir) Yazıcı tarafından, 2003 yılında, Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde kuruldu. 2004 yılında Mimar Yılmaz Özdemir’in, 2009 yılında ise Restorasyon Teknikeri Yeliz (Özdemir) Cengiz’in katılımı ile aynı sektördeki üç kardeşin bir arada çalıştığı bir proje ofisi haline geldi. Kurulduğu tarihten itibaren, Kapadokya bölgesinde, restorasyon projeleri ve yeni yapı projeleri alanında faaliyet gösteren Özdemir Mimarlık ve Restorasyon, 2008 yılından beri, Giza Çelik markası altında, çelik yapı projeleri alanında da hizmet vermektedir.

Özdemir Mimarlık ve Restorasyon ekibi; kendine has doğası ile uyum içinde gelişmiş olan Kapadokya mimarisinin, birçok uygarlığın birlikte yarattığı bir kültür olduğunu ve bu kültürü, modern dünyanın imkânları ile geleceğe taşımak gerektiğini düşünmektedirler. Güzel yapıların, güzel şehirler yaratacağına, güzel şehirlerin ise güzel bir dünya için vazgeçilmez olduğuna inanmaktadırlar.

• Hizmetler

Hizmetlerimiz

dm12  icont 01 min - Hakkımızda - Özdemir Mimarlık & Restorasyon | Kapadokya

Restorasyon Projeleri

Kapadokya, kendine has dokusu içinde gelişmiş sayısız kültür varlığı barındırır. Özdemir Mimarlık ve Restorasyon ekibi olarak, bölgenin doğasını ve yaşantısını yansıtan bu eserlere bu gün yeniden hayat vermekteyiz.

devamı...
dm12  icont 02 min - Hakkımızda - Özdemir Mimarlık & Restorasyon | Kapadokya

Yeni Yapı Projeleri

Konut yapıları, ticaret yapıları, sağlık yapıları, eğitim yapıları, kültür yapıları ve endüstri yapılarının tasarımı; yapı sahibinin özel istek ve ihtiyaçları, yapının konumladığı bölgenin genel durumu, iklim şartları, bölge yaşantısı gibi unsurlar dikkate alınarak Özdemir Mimarlık ve Restorasyon ekibi tarafından oluşturulur.

devamı...
dm12  icont 03 min - Hakkımızda - Özdemir Mimarlık & Restorasyon | Kapadokya

Rölöve Ölçüsü

Rölöve ölçüleri, Restorasyon projelerinin ilk ayağını oluşturan rölöve çizimlerinin olmazsa olmazıdır. Eski yapıların rölöve ölçüsü ya da diğer bir deyişle eski yapıların harita ölçüsünün doğru yapılması projelerin sağlam bir temele oturması için çok önemlidir.

devamı...
• Ekibimiz

Ekibimiz

yildiz ozdemir yazici - Hakkımızda - Özdemir Mimarlık & Restorasyon | Kapadokya
İnşaat Mühendisi, Kurucu Ortak

Yıldız (Özdemir) Yazıcı

yilmaz ozdemir - Hakkımızda - Özdemir Mimarlık & Restorasyon | Kapadokya
Mimar, Firma Ortağı

Yılmaz Özdemir

yeliz ozdemir cengiz avatar - Hakkımızda - Özdemir Mimarlık & Restorasyon | Kapadokya
Restorasyon Teknikeri, Firma Ortağı

Yeliz (Özdemir) Cengiz

İnşaat Mühendisi, Kurucu Ortak

Yıldız (Özdemir) Yazıcı

 

Mimar, Firma Ortağı

Yılmaz Özdemir

 

Restorasyon Teknikeri, Firma Ortağı

Yeliz (Özdemir) Cengiz

 

• Bize Ulaşın

İletişim